Post Image

Ви хочете створити яскраву анімовану візуалізацію історії про свій продукт, але не дуже добре орієнтуєтеся у вартості такого відео? Не знаєте про терміни та процес підготовки анімаційних роликів? Вам складно вирішити, який тип анімації найкраще підійде для ваших маркетингових задач? Такі питання виникають завжди при замовленні першого анімаційного відео, тож ми в Luminescence Media підготували для вас корисну шпаргалку.

Формат

Найперше, з чим необхідно визначитися — це формат самого ролику. Ось декілька популярних варіантів:

Опенер, або intro-video

Такий тип анімації зазвичай використовується в розгорнутих відеороликах про продукт чи у відеолекціях, де подано багато детальної інформації. Задача інтро-відео — підготувати глядача, налаштувати на перегляд та зорієнтувати в тематиці відео, щоб одразу стало зрозуміло, про що йтиме мова.

Дудл-анімація

Ідеальний варіант для подачі інфографіки, цікавих фактів про продукт та будь-якої інформації, яку складно сприймати на слух. Реалізувати такий ролик можна двома способами: знімати, як художник малює все на фізичній дошці, або ж створити малюнки в діджитал-форматі та анімувати на комп’ютері. 

Персонажна анімація

Найскладніший, але візуально найбільш ефектний формат. Це як ігрове кіно, тільки в мініатюрі. Для такого ролику розробляються персонажі, об’єкти, які передаватимуть потрібну історію. Усе детально промальовується художниками, а потім анімується.

Стилістика

Візуально анімаційні ролики відрізняються в першу чергу за стилем. Від стилістики анімації напряму залежить час на її підготовку та ціна.

2D-анімація

Класична “діснеївська” анімація. Може бути реалізована в різних художніх техніках та стилях (реалістично, деталізовано, схематично, спрощено).

красиво
середньо по ціні
середньо по швидкості
Flat-motion

Один із найменш ресурсозатратних стилів 2D-анімації – flat-motion. Для цього стилю використовують максимально прості форми персонажів та об’єктів.

стильно
недорого
швидко
Покадрова анімація (стоп-моушн)

Робота з фізичними об’єктами (реквізитом), які імітують рух через переміщення чи трансформацію.

оригінально
не дуже дорого
не дуже довго
3D-анімація

Найсучасніший тип анімації, найкрасивіший, найреалістичніший та найскладніший у підготовці. Чим ближче 3-D ролик до реалізму, тим складніше його малювати, відповідно, дорожча його вартість.

дуже красиво
дорого
довго

Сторітелінг

Ще один важливий крок до створення анімації — визначити, як буде розказана історія.

По суті, необхідно вибрати тип оповідача: 

  • діалоги/монологи персонажів;
  • закадрова озвучка;
  • комбінація прямої мови та закадрової озвучки;
  • без озвучки: якщо основна ідея достатньо сильна та емоційно відтворена, а візуалізація детальна і ефектна, озвучка може не знадобитися взагалі.

Драматургія

Пам’ятайте, що найважливіше у  відеорекламі — емоція. Навіть найпростіша та найкоротша анімація працює, якщо викликає у глядача сильну й правильну емоцію. Найкраще, коли емоцій задіяно декілька, в ідеалі — три й більше.

Приклади анімаційних роликів із сильними емоціями

Пошук референсів

Референс — це приклад уже реалізованого візуального продукту, на який творча команда орієнтується в процесі підготовки анімації. Референси можуть бути загальні (жанр, стилістика відео), або ж детальні (референси для музики, кольорової гами відео, тембру закадрового голосу).

Мудборд

Всі референси зазвичай збираються в одному місці, на мудборді. В ідеалі це має бути онлайн-дошка чи папка в хмарному сховищі, доступ до якої мають усі члени команди, що працюють над проектом. До мудборду можна додавати нові референси, що з’являються в процесі роботи, а також коментувати їх.

Сценарій

Детальна робота над ідеєю починається зі сценарію. У сценарії описується сюжет анімаційного твору, на основі якого будується оповідь. Сценарій розподіляється на сцени — послідовні частини, у яких в хронологічній послідовності описуються всі основні дії (імена персонажів, їхні репліки, жести та рухи). Також у сценах можуть описуватися музичні вставки, звукові ефекти.

Розкадрування

Перед підготовкою анімації сценарій обов’язково візуалізується через розкадрування. Це набір пронумерованих статичних зображень, які представляють основні кадри. На них зображують найважливіші моменти оповіді, схематично позначають рухи об’єктів, також можуть додаватися короткі коментарі щодо способу зйомки. Розкадрування промальовується зазвичай схематично, найчастіше це зображення, зроблені художником від руки, в дуже обмеженій кольоровій гамі.

Підготовка ілюстрацій

Коли сценарій і розкадрування узгоджені, до роботи беруться ілюстратори. Наступний етап — дизайн та ілюстрація. Розробляються статичні плани, персонажі, об’єкти та дизайн текстових фраз, якщо за задумом вони будуть присутні на відео. Цей та наступний етап потребують найбільше часу. 

Анімація

Готові ілюстрації передаються режисерам-аніматорам або моушн-дизайнерам, які виконують найважливішу роботу: “оживляють” статичну картинку. 

Робота зі звуком

Готовий візуальний ряд обов’язково супроводжується звуком. Якщо у відео присутня мова, сценарист готує текст озвучки, який озвучується професійним диктором чи актором. Для створення особливого настрою відеоролику підбирається відповідна музика. Якщо потрібно створити унікальні звуки для підкреслення певних ключових моментів у відео, до роботи залучають саунд-дизайнера.

Створення анімації з нуля — це непростий процес, у якому задіяно багато ресурсів. Над таким проектом обов’язково працює команда професіоналів, кожен з яких відповідає за свою частину роботи.  

Якщо вам потрібна допомога для створення анімаційного ролика, можна обрати один з двох підходів:

Втілення вашої ідеї

У вас є ідея, ви маєте список референсів та розумієте, як саме, для кого та ким буде розказана ваша історія? Тоді готуйте сценарій та базове розкадрування, а всі подальші етапи проходьте покроково разом з продакшном.

Розробка концепції з нуля

Хочете отримати якісний відеоролик, який вам допоможуть створити з нуля — від ідеї до фінальних кадрів? У такому разі підготуйте бриф (коротко про тему, задачі, цільову аудиторію), і команда продакшну все зробить за вас.

Ось такі основні етапи підготовки анімаційного ролику. Щось із них може бути необов’язковим для конкретної задачі, але всі вони однаково важливі. Зазвичай над таким проектом працює команда від 4-х до 20-ти людей, а терміни реалізації займають від 2-х до 8-ми тижнів (залежно від складності та хронометражу відео). 

Можливо вам також буде цікаво:
Що таке стікерпак, і навіщо він потрібен сучасному бізнесу